24 სექტემბერს ეროვნული არქივის მე-5 საერთაშორისო კონფერენცია ონლაინფორმატში გაიხსნება
საქართველოს იუსტიციის სამინისტროს ეროვნული არქივის მეხუთე საერთაშორისო კონფერენცია „არქივმცოდნეობა, წყაროთმცოდნეობა – ტენდენციები და გამოწვევები“ 24-25 სექტემბერს ონლაინფორმატში გაიმართება.
კონფერენციის მიზანია სამეცნიერო სიახლეების თავმოყრა, ქართველ და უცხოელ მეცნიერებს შორის მჭიდრო სამეცნიერო კავშირების სტიმულირება, ინტერდისციპლინური და ინტერკულტურული კვლევების ხელშეწყობა, კულტურული მემკვიდრეობის მენეჯმენტის თანამედროვე მოთხოვნებთან ადაპტაციის გზების ძიება, ციფრული ჰუმანიტარიის სფეროს სიახლეების გაზიარება.
დაინტერესებულ მსმენელებს შესაძლებლობა ექნებათ, კონფერენციის მიმდინარეობას ლაივრეჟიმში, ეროვნული არქივის ფეისბუკის ოფიციალურ გვერდზე, ადევნონ თვალი.

On September 24, the 5th International Conference of the National Archives will open online
The Fifth International Conference of the National Archives of the Ministry of Justice of Georgia "Archival Studies, Source Studies - Trends and Challenges" will be held online on September 24-25.
The aim of the conference is to gather scientific news, to stimulate close scientific ties between Georgian and foreign scientists, to promote interdisciplinary and intercultural research, to find ways to adapt to the modern requirements of cultural heritage management, to spread news in the field of digital humanities.
Interested listeners will have the opportunity to follow the conference live on the official Facebook page of the National Archives.