დღეიდან ეროვნული არქივის რეგიონული და ადგილობრივი არქივების მკვლევართა დარბაზების მუშაობაც განახლდა
დღეიდან საქართველოს იუსტიციის სამინისტროს ეროვნული არქივის რეგიონული და ადგილობრივი არქივების მკვლევართა დარბაზების მუშაობაც განახლდა.
აღსანიშნავია, რომ მკვლევართა დარბაზში პირი დაიშვება მხოლოდ წინასწარი დაჯავშნის პრინციპით იმ შემთხვევაში, თუ წერილობითი მიმართვის საფუძველზე მიღებული აქვს მკვლევართა დარბაზში მუშაობის ნებართვა. ახალი კორონავირუსით (SARS-CoV-2) გამოწვეული ინფექციის (COVID-19) გავრცელების პრევენციის მიზნით, მკვლევართა დარბაზში იმოქმედებს შეზღუდვები და მკვლევარებმა უნდა დაიცვან შემუშავებული რეკომენდაციები, რათა საფრთხე არ შეუქმნან გარშემომყოფებს.
ეროვნული არქივის მკვლევართა დარბაზში დაშვებისა და მუშაობის წესების შესახებ დეტალური ინფორმაცია ხელმისაწვდომია ბმულზე: https://archive.gov.ge/ge/mkvlevarta-darbazi.
საქართველოს ოკუპირებული ტერიტორიებიდან დევნილთა, შრომის, ჯანმრთელობისა და სოციალური დაცვის სამინისტროს მიერ ბიბლიოთეკებისთვის შემუშავებულ ზოგად რეკომენდაციებს შეგიძლიათ გაეცნოთ ბმულზე: https://www.moh.gov.ge/uploads/files/2020/Failebi/01_227brdzaneba_danartebit/Danarti_N36_-bibliotekebi.pdf.

From today, the Work of the Reading Rooms of the Regional and the Local Archives has been Resumed
From today, the work of the reading rooms of the Regional and the Local Archives of the National Archives of the Ministry of Justice of Georgia has been resumed.
It should be noted that a person is allowed in the reading room only on the prebooking principle, with mask and hand hygiene, using dezo barrier.
To see the general recommendations developed for libraries by the Ministry of IDPs from the Occupied Territories, Labor, Health and Social Affairs of Georgia visit the link:  https: https://www.moh.gov.ge/uploads/files/2020/Failebi/01_227brdzaneba_danartebit/Danarti_N36_-bibliotekebi.pdf
In order to prevent the spread of a new Coronavirus (SARS-CoV-2) infection (COVID-19), detailed information on restrictions in the reading room, reading room access and operating rules is available at: https://archive.gov.ge/en/mkvlevarta-darbazi