ეროვნული არქივი სტუდენტურ საერთაშორისო კონფერენციას გამართავს
საქართველოს იუსტიციის სამინისტროს ეროვნული არქივი II სტუდენტურ საერთაშორისო კონფერენცია „არქივები, სტუდენტები, ინოვაციები“ მიმდინარე წლის 14-15 ნოემბერს ონლაინფორმატში გამართავს. კონფერენციაში მონაწილეობის მსურველთა თეზისების მიღება დაიწყო.
კონფერენციის მიზანია სტუდენტების – მომავალი მეცნიერების – ხელშეწყობა; სამომავლო კვლევების წასახალისებლად სამიზნე აუდიტორიის შერჩევა; სტუდენტებს შორის მჭიდრო კავშირის დამყარება, გამოცდილებისა და პრაქტიკული მუშაობის თავისებურებების გასაზიარებლად; მომავალი მეცნიერებისთვის ახალი გამოწვევების შესაბამისი სტანდარტების ჩამოყალიბება.
ღონისძიება გაერთიანებული ერების განათლების, მეცნიერებისა და კულტურის ორგანიზაციის (UNESCO) მხარდაჭერით ტარდება.

The National Archives will hold an international student conference
The National Archives of the Ministry of Justice of Georgia will hold the II International Student Conference "Archives, Students, Innovations" on November 14-15 in the online format.
Received theses of those wishing to participate in the conference. The aim of the conference is to support students - the future of science; Selecting target audiences to encourage future research; Establishing a close connection between students to share experiences and peculiarities of practical work; Establishing appropriate standards for new challenges for future science.
The event is supported by the United Nations Educational, Scientific and Cultural Organization (UNESCO)
For detailed information you can visit the link:  https://archive.gov.ge/ge/ii-studenturi-saertashoriso-konferentsia-2022-1.