ეროვნული არქივი თბილისის საარქივო ფილმების მეორე საერთაშორისო ფესტივალს გამართავს
საქართველოს იუსტიციის სამინისტროს ეროვნული არქივი თბილისის საარქივო ფილმების მეორე საერთაშორისო ფესტივალს 2023 წლის 4-7 ოქტომბერს უმასპინძლებს. 2023 წლის ფესტივალის თემა „კინოარქივების საგანძური“ იქნება.
ფესტივალის სტუმრები ეროვნული არქივის კინოდარბაზში საქართველოსა და უცხო ქვეყნების საარქივო, სამუზეუმო, საბიბლიოთეკო თუ სხვა დაწესებულებებში დაცულ კინომემკვიდრეობას ნახავენ. აღსანიშნავია, რომ ფესტივალის თემატიკა ყოველწლიურად იცვლება.
თბილისის საარქივო ფილმების საერთაშორისო ფესტივალში მონაწილეობის მსურველებმა განაცხადი და წარსადგენ ფილმთან დაკავშირებული მასალა უნდა გამოაგზავნონ 2023 წლის 30 ივნისამდე ელექტრონული ფოსტის მისამართზე: TIAFF@archives.gov.ge ან  მატერიალური ფორმით მისამართზე: საქართველოს ეროვნული არქივი, ვაჟა-ფშაველას გამზირი 1, თბილისი, საქართველო 0160.

The National Archives will hold the second edition of the Tbilisi International Archival Film Festival
The National Archives of the Ministry of Justice of Georgia will host the second edition of the Tbilisi International Archival Film Festival on October 4-7, 2023. The theme of the 2023 festival will be "Treasures from the Film Archives".
In the cinema hall of the National Archives the festival visitors will see the film heritage preserved in archival, museum, library, and other institutions of Georgia and foreign countries. It should be noted that the theme of the festival changes every year.
Those wishing to participate in the Tbilisi International Archival Film Festival should send the application and the material related to the submitted film by June 30, 2023, to the e-mail address: TIAFF@archives.gov.ge or in physical form to the address: National Archives of Georgia, 1 Vazha-Pshavela Ave., Tbilisi, Georgia 0160.
Additional information about the festival can be found at the following link: https://archive.gov.ge/ge/saarkivo-filmebis-festivali-1.