ეროვნული არქივის ახალი მულტიმედიური გამოფენა – კონსტანტინე გამსახურდია - 130
კონსტანტინე გამსახურდიას დაბადებიდან 130 წლის იუბილეს აღსანიშნავად საქართველოს იუსტიციის სამინისტროს ეროვნულმა არქივმა საკუთარ ვებგვერდზე მულტიმედიური გამოფენა მოამზადა.
გამორჩეული საზოგადო მოღვაწის შესახებ ეროვნული არქივი მრავალფეროვან მასალას ინახავს. მულტიმედიური გამოფენა აერთიანებს არქივში მწერლის შესახებ დაცულ ფოტოებს, წერილებს, ავტოგრაფებს, აუდიოჩანაწერებსა და ფრაგმენტებს დოკუმენტური ფილმიდან „კონსტანტინე გამსახურდია“.
ქართველი მწერალი, მთარგმნელი, ფილოსოფიის დოქტორი, საქართველოს მეცნიერებათა აკადემიის აკადემიკოსი, კონსტანტინე გამსახურდია 1893 წლის 15 მაისს (სხვა ვერსიით 1891 წელს) სოფელ  ძველ აბაშაში დაიბადა.

New multimedia exhibition of the National Archives – Konstantine Gamsakhurdia – 130
The National Archives of the Ministry of Justice of Georgia prepared a multimedia exhibition to celebrate the 130th anniversary of the birth of Konstantine Gamsakhurdia.
The National Archives keeps a wide variety of materials about outstanding public figures. The multimedia exhibition combines photos, letters, audio recordings, and fragments from the documentary film “Konstantine Gamsakhurdia” about the writer preserved in the archive.
Georgian writer, translator, doctor of philosophy, and academician of the Georgian Academy of Science, Konstantine Gamsakhurdia, was born on May 15, 1893 (according to another version, in 1891) in the village of old Abasha.
The multimedia exhibition is available at the following link: https://archive.gov.ge/ge/konstantine-gamsakhurdia-1