ეროვნული არქივის საგამოფენო პავილიონში გამოფენა „საქართველოს კურორტები“ გრძელდება
საქართველოს იუსტიციის სამინისტროს ეროვნული არქივის საგამოფენო პავილიონ გამოფენასაქართველოს კურორტებიგრძელდება.
ექსპოზიციაზე წარმოდგენილია 1920-2000-იან წლებში გადაღებული საქართველოს სხვადასხვა კურორტი, როგორც დღემდე მოქმედი და პოპულარული, ისე ნაკლებად ცნობილი; როგორც ზღვისპირა, ისე მთის, ბალნეოლოგიური და სხვა. ფოტოები ასახავს ჩვენი ქვეყნის ულამაზეს ბუნებას, კავკასიონის მთებსა და შავიზღვისპირეთის განუმეორებელ პანორამებს.
დამთვალიერებელი იხილავს გაგრის, ბიჭვინთის, ლიძავას, გუდაუთის, ახალი ათონის, ტყვარჩელის, მენჯის,  ქობულეთის, ციხისძირის, მახინჯაურის, წყალტუბოს, აბასთუმნის, ბორჯომის, ცემის, ჯავის, სიღნაღის, ლაგოდეხის, ფასანაურის, მესტიის, ბეშუმის, ყაზბეგის, ლებარდეს, კვერეთის, სულორისა და სხვა დასახლებების სანატორიუმებს, დასასვენებელ სახლებსა და ტურისტულ ბაზებს.
ახალი კორონავირუსით (SARS-CoV-2) გამოწვეული ინფექციის (COVID-19) გავრცელების პრევენციის მიზნით, საგამოფენო პავილიონში მოქმედებს შეზღუდვები და დამთვალიერებელმა უნდა დაიცვას შესაბამისი რეკომენდაციები. დეტალური ინფორმაცია განთავსებულია ბმულზე: https://archive.gov.ge/ge/pavilioni.
აღსანიშნავია, რომ ეროვნული არქივის თანამედროვე საგამოფენო პავილიონი 2016 წელს გაიხსნა. ამ პერიოდში საგამოფენო სივრცეში 60-მდე ექსპოზიცია გაიმართა და მას 10 000-ზე მეტი დამთვალიერებელი ესტუმრა.

The exhibition "Georgian Resorts" continues in the exhibition pavilion of the National Archives
The exhibition "Georgian Resorts" continues in the exhibition pavilion of the National Archives of the Ministry of Justice of Georgia.
The exposition presents various resorts of Georgia, shot in 1920-2000, both current and popular, as well as lesser-known; Both seaside and mountain, balneological and more. The photos depict the beautiful nature of our country, the Caucasus Mountains and the unique panoramas of the Black Sea.
The visitor will see Gagra, Bichvinta, Lidzava, Gudauta, New Athos, Tkvarcheli, Menji, Kobuleti, Tsikhisdziri, Makhinjauri, Tskaltubo, Abastumani, Borjomi, Tsemi, Java, Sighnaghi, Lagodekhi, Pasanauri, Kestiaguri, Mestia And sanatoriums, holiday homes, and tourist bases in other settlements.
In order to prevent the spread of infection caused by the new coronavirus (SARS-CoV-2) (COVID-19), restrictions are in place in the exhibition pavilion and the visitor should follow the relevant recommendations. Detailed information is available at the link: https://archive.gov.ge/ge/pavilioni.
It should be noted that the modern exhibition pavilion of the National Archives opened in 2016. During this period, about 60 exhibitions were held in the exhibition space and it was visited by more than 10,000 visitors.