ეროვნული არქივის საგანმანათლებლო პროექტის ფინალური ტურის მონაწილეები გამოვლინდნენ
საქართველოს იუსტიციის სამინისტროს ეროვნული არქივის საგანმანათლებლო პროექტ  „საქართველოს პირველი დემოკრატიული რესპუბლიკისფინალში 42 მოსწავლე გადავიდაფინალური ტურის მონაწილეთა შესახებ დეტალური ინფორმაცია გამოქვეყნდა ბმულზეhttps://archive.gov.ge/ge/saganmanatleblo-proekti-2022-1.
დასკვნითი ღონისძიება zoom-ის პლატფორმაზე გაიმართება. კონკურსანტებმა ესე კონკრეტულ თემაზე ონლაინრეჟიმში უნდა დაწერონ და საკონკურსო კომისიას ელექტრონულად გაუგზავნონ. საბოლოოდ, 10 საუკეთესო ნაშრომი გამოვლინდება და გამარჯვებულების ვინაობა  20 მაისს დაგეგმილ ონლაინშეჯიბრზე გაირკვევა.
პირველ ეტაპზე პროექტში მონაწილეობის მსურველებმა 1918-1921 წლების საქართველოს ისტორიის თემაზე ესეები მოამზადეს და საკონკურსო კომისიას ელექტრონული ფოსტით გაუგზავნეს. კომისიამ თითოეული მოსწავლის ნაშრომი შეაფასა და ფინალისტები შეარჩია
საქართველოს ეროვნულ არქივ პროექტს საქართველოს იუსტიციის სამინისტროსა და საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს მხარდაჭერით ახორციელებს.

The participants of the final round of the National Archives educational project have been revealed
42 students passed to the finals of the educational project of the National Archives of the Ministry of Justice of Georgia "The First Democratic Republic of Georgia". Detailed information about the participants of the final tour was published at the link: https://archive.gov.ge/ge/saganmanatleblo-proekti-2022-1
The final event will be held on the zoom platform. Contestants must write an essay on a specific topic online and send it electronically to the Competition Commission. Eventually, the top 10 entries will be revealed and the winners will be announced at an online competition scheduled for May 20th.
At the first stage, those wishing to participate in the project prepared essays on the history of Georgia in 1918-1921 and sent them to the competition commission by e-mail. The commission evaluated the work of each student and selected the finalists.
The National Archives of Georgia is implementing the project with the support of the Ministry of Justice of Georgia and the Ministry of Education and Science of Georgia.