ეროვნული არქივის საგანმანათლებლო პროექტში 1600-ზე მეტი მოსწავლე მონაწილეობს
საქართველოს პირველი დემოკრატიული რესპუბლიკის შესახებ იუსტიციის სამინისტროს ეროვნული არქივის საგანმანათლებლო პროექტში მონაწილეობისათვის 329 საჯარო და კერძო სკოლის 1600-ზე მეტი მოსწავლე დარეგისტრირდა.
ღონისძიების ნახევარფინალური ეტაპი და ფინალი ინტელექტუალური თამაშის „რა? სად? როდის?“ პრინციპით მაისში გაიმართება.
კონკურსში მონაწილეობენ VIII-XII კლასის მოსწავლეები. თითოეული სკოლა წარმოდგენილია 5-წევრიანი გუნდით. გამარჯვებულები რამდენიმე ნომინაციაში გამოვლინდებიან და  სხვადასხვა პრიზითა და სიგელით დაჯილდოვდებიან.
ეროვნული არქივის საგანმანათლებლო პროექტს „საქართველოს პირველი დემოკრატიული რესპუბლიკა“ 2015 წელს ჩაეყარა საფუძველი და მისი მიზანი ჩვენი ქვეყნის 1918-1921 წლების ისტორიით მოსწავლეთა დაინტერესება და მათი ცნობიერების ამაღლებაა.
ღონისძიება საქართველოს იუსტიციის სამინისტროს, ასევე საქართველოს განათლების, მეცნიერებისა და ახალგაზრდობის სამინისტროს მხარდაჭერით ხორციელდება. პროექტის შესახებ დეტალური ინფორმაციის მიღება შესაძლებელია ბმულზე: https://archive.gov.ge/ge/saganmanatleblo-proekti-2025-1

Over 1600 Students Participate in the National Archives' Educational Project
More than 1600 students from 329 public and private schools have registered to participate in the educational project on the First Democratic Republic of Georgia, organized by the National Archives of the Ministry of Justice.
The semi-final and final stages of the event will take place in May, based on the principles of the intellectual game "What? Where? When?"
The competition involves students from grades VIII-XII. Each school is represented by a five-member team. Winners will be selected in several categories and awarded various prizes and certificates.
The National Archives' educational project, "The First Democratic Republic of Georgia," was launched in 2015 with the goal of raising students' interest in the history of our country from 1918-1921 and increasing their awareness of this period.
The event is implemented with the support of the Ministry of Justice of Georgia, as well as the Ministry of Education, Science, and Youth of Georgia. Detailed information about the project can be found at the following link: https://archive.gov.ge/ge/saganmanatleblo-proekti-2025-1