ეროვნული არქივის პროექტის ფინალში 73 სკოლის გუნდი გადავიდა
საქართველოს პირველი რესპუბლიკის შესახებ იუსტიციის სამინისტროს ეროვნული არქივის საგანმანათლებლო პროექტის „საქართველოს პირველი დემოკრატიული რესპუბლიკა“ ფინალური თამაშის მონაწილეები გამოვლინდა.
პროექტის დასკვნით ნაწილში 73 საჯარო და კერძო სკოლის გუნდი ითამაშებს. ფინალში მოხვდნენ გუნდები, რომელთაც ნახევარფინალში 20 შესაძლებლიდან 13 და მეტი ქულა დააგროვეს.
ნახევარფინალური თამაშები თბილისში, ბათუმსა და ქუთაისში 26 აპრილს ერთდროულად გაიმართა. მასში მონაწილეობისათვის 374 საჯარო და კერძო სკოლა იყო რეგისტრირებული და თამაშზე 328 გუნდი გამოცხადდა. სკოლის თითოეულ გუნდში 5 ძირითადი და ერთი სათარადიგო მონაწილე იყო.
ეროვნული არქივის საგანმანათლებლო პროექტი საქართველოს პირველი რესპუბლიკის დაარსებიდან 100 წლის იუბილეს ეძღვნება. ნახევარფინალურ და ფინალურ თამაშებს საქართველოს კლუბი “რა? სად? როდის?” უძღვება.

73 School Teams were Qualified for the Final Stage of the National Archives’ Educational Project
Contestants have been determined for the final stage of the educational project “The First Republic of Georgia” of the National Archives of the Ministry of Georgia.
Teams from 73 public and private schools will participate in the conclusive stage of the project. The teams, which scored minimum of 13 points out of 20, are in the final.
The semifinals took place in Tbilisi, Batumi and Kutaisi on 26 April simultaneously. 328 teams, out of 374 registered private and public school teams, participated. Each team consisted of 5 main and one reserve players.
The educational project of the National Archives of Georgia is dedicated to the 100th anniversary of the establishment of the First Republic of Georgia. The semifinal and final stages are led by a Georgian club “What? Where? When?”.