ეროვნული არქივის რესტავრატორები საერთაშორისო კონფერენციაში მონაწილეობენ
საქართველოს იუსტიციის სამინისტროს ეროვნული არქივის რესტავრაციის ლაბორატორიის ხელმძღვანელი თამილა აფაქიძე და რესტავრატორი მაია ბარათაშვილი უკრაინაში,  ქალაქ კიევში მიმდინარე მეცხრე საერთაშორისო კონფერენციაში „სამუზეუმო ექსპონატების კვლევა, კონსერვაცია და რესტავრაცია“ მონაწილეობენ.
5-დღიან კონფერენციას 10-მდე ქვეყნის მუზეუმებისა და არქივების რესტავრაციის ლაბორატორიებიდან, ასევე, სხვადასხვა  სპეციალიზებული უმაღლესი სასწავლებლიდან 50-ზე მეტი წარმომადგენელი ესწრება.
მაია ბარათაშვილი კონფერენციაზე წარსდგება მოხსენებით  „წინასარესტავრაციო კვლევა და პერგამენტის აღდგენა საქართველოს ეროვნულ არქივში“.

Restorers of the National Archives participate in the International Conference
Tamila Apakidze, head of the Laboratory of Restoration of the National Archives of the Ministry of Justice of Georgia and the restorer Maya Baratashvili are participating in the 9th International Conference “Research of Museum exhibits, Conservation and Restoration” in Kiev, Ukraine.
5 days conference is attended by nearly 50 representatives of the laboratories of restoration of museums and archives, as well as other specialized Higher Education Institutions of about 10 countries.
In the frames of the conference Maya Baratashvili will make a report “Pre-restoration research da restoration of parchment at the National Archives of Georgia”.