საქართველოს პირველი დემოკრატიული რესპუბლიკის კანონმდებლობა ონლაინ
საქართველოს იუსტიციის სამინისტროს ეროვნულ არქივში დაცული საკანონმდებლო აქტების ორიგინალები, რომელიც 1918-1921 წლებში საქართველოს ეროვნული საბჭოს, საქართველოს პარლამენტისა და საქართველოს დამფუძნებელი კრების მიერ არის მიღებული, ეროვნული არქივის ვებგვერდზე გამოქვეყნდა.
1918-21 წლებში მიღებული ათეულობით კანონი და კანონქვემდებარე ნორმატიული აქტი საქართველოს საისტორიო ცენტრალური არქივის ფონდებში ინახება. კოლექციისათვის შეირჩა საქართველოს დემოკრატიული რესპუბლიკის საკანონმდებლო ორგანოებში მიღებული ის მნიშვნელოვანი სამართლებრივი დოკუმენტები, რომელმაც ქვეყნის პოლიტიკურ, ეკონომიკურ თუ საზოგადოებრივ ცხოვრებაზე იქონია გავლენა.

Legislation of the First Democratic Republic of Georgia online
The originals of the legislative acts preserved in the National Archives of the Ministry of Justice of Georgia, which were adopted by the National Council of Georgia, the Parliament of Georgia, and the Constituent Assembly of Georgia in 1918-1921, were published on the website of the National Archives.
Dozens of laws and subordinate normative acts adopted in 1918-21 are stored in the fonds Historical Central Archives of Georgia. The important legal documents adopted by the legislative bodies of the Democratic Republic of Georgia, which had an impact on the political, economic, and public life of the country, were selected for the collection.
The collection is available at the following link:  https://archive.gov.ge/ge/sakartvelos-pirveli-demokratiuli-respublikis-kanonmdebloba-1