გალაკტიონი 130 წლის იუბილეს ეროვნულმა არქივმა ონლაინპროექტი მიუძღვნა
გალაკტიონ ტაბიძის დაბადებიდან 130 წლის იუბილეს საქართველოს იუსტიციის სამინისტროს ეროვნული არქივი ონლაინპროექტით ეხმიანება. არქივში დაცული მისი  ავტოგრაფული ჩანაწერები, უბის წიგნაკები, პირადი ნივთები, ჩანახატები და ლექსები, პორტრეტები, ფოტოები, კინო და ფონოდოკუმენტები ეროვნული არქივის მულტიმედიურ გვერდზე განთავსდა – https://archive.gov.ge/ge/galaktioni-1
გალაკტიონის ავტოგრაფები და ფოტომასალის დიდი ნაწილი ვახტანგ გურგენიძის პირად ფონდში ინახება. უბის წიგნაკები დღემდე გამოუყენებელ და ნაკლებად ცნობილ ტექსტებს ინახავს, რაც საინტერესოა არა მხოლოდ გალაკტიონის მკვლევრებისთვის, არამედ ფართო საზოგადოებისთვისაც.

The National Archive has dedicated an online project to the 130th anniversary of Galaktion
The National Archive of the Ministry of Justice of Georgia responds to the 130th anniversary of the birth of Galaktion Tabidze with an online project. His autograph records, Ubi books, personal belongings, sketches and poems, portraits, photographs, films and sound documents preserved in the archives were placed on the multimedia page of the National Archives - https://archive.gov.ge/ge/galaktioni-1.
Galaktioni's autographs and most of the photographs are kept in Vakhtang Gurgenidze's personal fund. Uba's books preserve hitherto unused and little-known texts, which is of interest not only to Galaktion scholars but also to the general public.