ინდონეზიური და ჩეხური ზღაპრების ქართული აუდიოვერსია
საქართველოს იუსტიციის სამინისტროს ეროვნული არქივი აგრძელებს აუდიოარქივში დაცული ზღაპრების ინტერნეტსივრცეში გამოქვეყნებას. ამჯერად მსმენელისათვის ხელმისაწვდომი გახდა ინდონეზიური და ჩეხური ზღაპრები.
ბავშვებისათვის შექმნილი პროექტის „ზღაპრების აუდიობიბლიოთეკა“ ფარგლებში უკვე გამოქვეყნებულია ქართული, გერმანული და სლოვაკური ზღაპრები.
მე-20 საუკუნის 70-იან წლებში შექმნილი ჩანაწერები, რომლის გამოქვეყნებაც მიმდინარეობს, მაგნიტურ ფირებსა და გრამფირფიტებზე ინახებოდა. დამუშავებისა და ციფრულ მატარებლებზე გადაწერის შემდეგ აუდიოჩანაწერები აიტვირთა ვებგვერდზე: https://soundcloud.com/audio-archives-of-georgia და  მისი მოსმენა ყველას შეუძლია. ზღაპრები ხელმისაწვდომია, ასევე ეროვნული არქივის ოფიციალურ გვერდზეც: http://archives.gov.ge/ge/Msoplio_Khalkhta_Zgaprebi. პროექტისათვის შექმნილია  სპეციალური გვერდი სოციალურ ქსელშიც: https://www.facebook.com/GeorgianTales.
ზღაპრებს კითხულობენ  ქართველი მსახიობები: მედეა ჩახავა, ეროსი მანჯგალაძე, ელენე ყიფშიძე, გოგი გეგეჭკორი, მერაბ თაბუკაშვილი, მერაბ გეგეჭკორი. პროექტის ილუსტრატორია ზაალ სულაკაური.

Georgian Audio Versions of Indonesian and Czech Tales
The National Archives of the Ministry of Justice of Georgia continues to publish the tales, preserved at the Audio Archive, in the internet network. This time Indonesian and Czech tales are accessible for the listeners.
in the frames of the project “Audio Library of the Tales”, created for the children, Georgian, German and Slovakian tales are already available.
The records, created in 70s of the 20th century, were recorded on magnetic tapes and Gramplates. After the procession and digitalization the audio records were uploaded to the webpage: https://soundcloud.com/#audio-archives-of-georgia  and it is accessible for everybody. The tales are also available on the official webpage of the National Archives: http://archives.gov.ge/ge/Msoplio_Khalkhta_Zgaprebi. Special page is created for the project in the social network: https://www.facebook.com/GeorgianTales.