ლონდონში ქართული ფილმების ფესტივალზე ეროვნულ არქივში დაცული აფიშები გამოიფინა
ქართული ფილმების მეხუთე კინოფესტივალზე, „Georgia 100 – A Film Fest Feast“, რომელიც 1 მაისს დიდი ბრიტანეთის დედაქალაქ ლონდონში გაიხსნა, საქართველოს იუსტიციის სამინისტროს ეროვნულ არქივში დაცული კინოპლაკატების კოლექცია გამოიფინა.
საქართველოს პირველი დემოკრატიული რესპუბლიკის 100 წლისთავისადმი მიძღვნილი ფესტივალის ორგანიზატორები არიან საქართველოს ეროვნული კინოცენტრი,  ორგანიზაციები - „Life Though Cinema“ და „British-Georgian Society“.
ფესტივალის ფარგლებში ნაჩვენები იქნება თანამედროვე ქართული ფილმები და ქართული კინოკლასიკა. ამასთან, 4 დეკემბერს მაყურებელი იხილავს საქართველოს პირველი დემოკრატიული რესპუბლიკის კინოქრონიკას, რომელიც ეროვნულ არქივშია დაცული.
ეროვნულ არქივთან პარტნიორობით მოწყობილ ქართული კინოპლაკატების გამოფენაზე წარმოდგენილია 30-80-იანი წლების ქართული მხატვრული ფილმების აფიშები. ფესტივალის ფარგლებში იგეგმება ინგლისურ-ქართული პუბლიკაცია, რომელშიც ამ აფიშების რეპროდუქციები დაიბეჭდება.

Posters, preserved in the National Archives, have been exhibited at the Georgian Film Festival in London
At the fifth Georgian film Festival “Georgia 100 – A Film Fest Feast“, which was opened on May 1, in the capital city of Great Britain, London, a collection of movie posters was exhibited, which is preserved in the National Archives of Ministry of Justice of Georgia.
The organizers of the festival, dedicated to the First Republic of Georgia, are: Georgian National Movie Centre and organizations „Life Though Cinema“ and „British-Georgian Society“.
Throughout the festival modern Georgian movies and Georgian movie classics will be shown. Furthermore, on December 4, viewers will be able to see the film chronicles of the First Republic of Georgia, which is also preserved in the National Archives.
Georgian movie posters from the 30-80-ies are presented on the Georgian movie posters exhibition, which is held in partnership with the National Archives. English-Georgian publications are planned to be released during the festival, in which reproductions of posters will be printed.