მერაბ აბრამიშვილი - გამოფენა ეროვნული არქივის პავილიონში
საქართველოს იუსტიციის სამინისტროს ეროვნული არქივის საგამოფენო პავილიონში მხატვარ მერაბ აბრამიშვილის ნამუშევრების გამოფენა გაიხსნა.
ექსპოზიციაზე წარმოდგენილია მხატვრის 70-მდე გრაფიკული და ფერწერული ნამუშევარი, რომლებიც მერაბ აბრამიშვილის ოჯახის კოლექციაში ინახება.
გამოფენაზე დამთვალიერებელი პირველად იხილავს მერაბ აბრამიშვილის ერთ-ერთი ნამუშევრის - „პარიზის“ - ესკიზს.
მერაბ აბრამიშვილი (1957-2006 წწ.) თანამედროვე ქართული ხელოვნების გამორჩეული წარმომადგენელია. მხატვრის შემუშავებულმა ტექნიკამ და გამოყენებულმა ფაქტურამ მის ნამუშევრებს განსაკუთრებული გამომსახველობა შესძინა. მის შემოქმედებას საერთაშორისო აღიარება აქვს მოპოვებული.
ქართველი მხატვრის ნამუშევრებმა ხელოვნების მოყვარულთა ყურადღება სოთბისა და კრისტის აუქციონებზე არაერთხელ მიიპყრო. ამასთან, 2013-2014 წლებში მისი ნამუშევრები წარმოდგენილი იყო სოთბის ლონდონის სააუქციონო სახლის გამოფენა „გზაჯვარედინზე“.

Merab Abramishvili – Exhibition in the Exhibition Pavilion
Exhibition of works of painter Merab Abramishvili was opened at the Exhibition Pavilion of the National Archives of the Ministry of Justice of Georgia.
The exhibition features about 70 graphics and paintings by the artist, stored in the Merab Abramishvili family collection.
Visitors of the exhibition will see the sketch of one of Merab Abramishvili's paintings "Paris" for the first time .
Merab Abramishvili (1957-2006) is a distinguished representative of contemporary Georgian art. The artist's elaborate technique and applied texture made his paintings extraordinary. His work has gained international recognition.
The works of the Georgian artist have repeatedly attracted the attention of art lovers at Sotheby's and Christie's auctions. In 2013-2014, his work was featured at the Sotheby's London Auction House at the "Crossroads".