ოთარ იოსელიანის „თუჯის“ ონლაინპრემიერა
ოთარ იოსელიანის დოკუმენტურ ფილმს „თუჯი“ მაყურებელი საქართველოს იუსტიციის სამინისტროს ეროვნული არქივის „ფეისბუქის“ გვერდზე 25 აგვისტოს, 17:00 საათზე, ონლაინპრემიერის ფორმატში იხილავს.
ღონისძიების ბმული: https://fb.me/e/Zrtkqqdq.
1964 წელს გადაღებული „თუჯი“ ოთარ იოსელიანის ერთ-ერთი პირველი დოკუმენტური ფილმია. მასში რუსთავის მეტალურგიული კომბინატის მუშაობის ერთი დღეა აღწერილი. სტუდია „მემატიანეს“ ბაზაზე შექმნილი ეს ფილმი 2018 წელს ბოლონიის კინოფესტივალზე, საარქივო ფილმების სექციაში იყო ნაჩვენები. ფილმს ინგლისურენოვანი ტიტრები ახლავს.
ეროვნული არქივი საკუთარი „ფეისბუქის“ გვერდზე მაყურებელს ციფრულად რესტავრირებული საარქივო ფილმების ჩვენებებს 2 კვირაში ერთხელ სთავაზობს.

Online Premiere Of Otar Ioseliani "Tuji"
Otar Ioseliani's documentary "Tuji" will be viewed by the viewers on the Facebook page of the National Archives of the Ministry of Justice of Georgia on August 25, at 17:00, in the format of an online premiere.
Event link: https://fb.me/e/Zrtkqqdq
Cast Iron, shot in 1964, is one of Otar Ioseliani's first documentaries. It describes one day of work of Rustavi Metallurgical Plant. Created on the basis of the studio "mematiane", this film was shown in the archive films section at the 2018 Bologna Film Festival. The film is accompanied by English subtitles.
The National Archives offers its viewers the screening of digitally restored archival films once in 2 weeks on its Facebook page.