საბერძნეთის დამოუკიდებლობის დღესთან დაკავშირებით ეროვნულ არქივში გამოფენა „ბერძნები საქართველოში“ გაიხსნა
საქართველოს იუსტიციის სამინისტროს ეროვნული არქივის საგამოფენო პავილიონში გამოფენა „ბერძნები საქართველოში“ გაიხსნა და საბერძნეთის დამოუკიდებლობის დღეს მიეძღვნა.
ეროვნული არქივის კოლექციებში საქართველოში მცხოვრები ბერძნების შესახებ მრავალფეროვანი მასალაა დაცული, რომელიც მათ ცხოვრებასა და ორი ქვეყნის ურთიერთობებს ასახავს. გამოფენაზე წარმოდგენილია: ქართული და ბერძნული ისტორიული საბუთები, ბერძნული საგალობლები, დოკუმენტები ტაძრების, ბერძენი ოსტატებისა და ბერძნული სასწავლებლების შესახებ, რუკები, შენობა-ნაგებობათა პროექტები, ფოტოები და სხვა.
გამოფენა ეროვნული არქივის გენერალურმა დირექტორმა თეონა იაშვილმა და საქართველოში საბერძნეთის ელჩმა მარია თეოდორუმ გახსნეს.

An exhibition "Greeks in Georgia" was opened at the National Archives on the occasion of Greek Independence Day
The exhibition "Greeks in Georgia" was opened in the exhibition pavilion of the  National Archives of Georgia of the Ministry of Justice and was dedicated to the Independence Day of Greece.
The collections of the National Archives contain a variety of material about the Greeks living in Georgia, which reflects their life and the relations between the two countries. The exhibition presents: Georgian and Greek historical documents, Greek hymns, documents about temples, Greek masters and Greek schools, maps, building projects, photos and more.
The exhibition was opened by the Director General of the National Archives Teona Iashvili and the Ambassador of Greece to Georgia Maria Theodorou.