საქართველოს ეროვნული არქივის საგანმანათლებლო პროექტის ფინალი 24 მაისს გაიმართება
საქართველოს იუსტიციის სამინისტროს ეროვნული არქივის საგანმანათლებლო პროექტის  „საქართველოს პირველი დემოკრატიული რესპუბლიკა“ ფინალი 24 მაისის, 16:00 საათზე გაიმართება.
ღონისძიების ბმული: https://zoom.us/j/99978397003?pwd=eHJaN2o3YmFFemJEWWxwYm9zenBtdz09
პროექტის დასკვნით ღონისძიებაში საქართველოს სხვადასხვა რეგიონის 43 სკოლის მოსწავლე მიიღებს მონაწილეობას. შეჯიბრი zoom-ის პლატფორმაზე, ონლაინრეჟიმში გაიმართება. კონკურსანტებმა ესე კონკრეტულ თემაზე უნდა დაწერონ და საკონკურსო კომისიას ელექტრონულად გაუგზავნო. 10 საუკეთესო ნაშრომი 3 ივნისს გამოცხადდება.
საქართველოს პირველი რესპუბლიკის შესახებ საგანმანათლებლო პროექტს საფუძველი 2015 წელს ჩაეყარა და „რა? სად? როდის?“ ინტელექტუალური თამაშის ფორმატით ტარდებოდა. ამ დრომდე მასში 800-მდე საჯარო და კერძო სკოლის 4500-ზე მეტმა მოსწავლემ მიიღო მონაწილეობა. მსოფლიო პანდემიის გამო, წელს კონკურსი განსხვავებული ფორმატით - ესეების კონკურსის სახით - ტარდება.

The final of the educational project of the National Archives of Georgia will be held on May 24
The final of the educational project "First Democratic Republic of Georgia" of the National Archives of the Ministry of Justice of Georgia will be held on May 24, at 16:00.
Event link: https://zoom.us/j/99978397003?pwd=eHJaN2o3YmFFemJEWWxwYm9zenBtdz09
43 schoolchildren from different regions of Georgia will take part in the final event of the project. The competition will be held online on the zoom platform. Contestants must write an essay on a specific topic and send it electronically to the Competition Commission. The 10 best papers will be announced on June 3rd.
The educational project about the First Republic of Georgia was founded in 2015 and “What? Where? When? ”Was held in the format of an intellectual game. To date, more than 4,500 students from about 800 public and private schools have participated. Due to the global pandemic, this year the competition is held in a different format - in the form of an essay competition.