ყირგიზეთის დელეგაცია საგამოფენო პავილიონში
იუსტიციის სამინისტროს ეროვნული არქივის საგამოფენო პავილიონს ყირგიზეთის დელეგაცია ეწვია. სტუმრებმა პავილიონში მიმდინარე გამოფენა, მედიათეკა და წიგნების მაღაზია დაათვალიერეს, ინფორმაცია მიიღეს საგამოფენო პავილიონის კონცეფციისა და აქ მიმდინარე აქტივობების შესახებ.
დელეგაციის წევრები დაინტერესდნენ არქივის სერვისებით, დიგიტალიზაციის პროექტითა და ელექტრონული კატალოგებით.
სასწავლო ვიზიტის ფარგლებში ყირგიზი სტუმრები იუსტიციის სამინისტროს მმართველობის სფეროში მოქმედ სსიპებსაც ეწვევიან, დაათვალიერებენ ქვემო ქართლის რეგიონულ არქივს.

The Kyrgyz Delegation Visited the Exhibition Pavilion
The Kyrgyz delegation visited the Exhibition Pavilion of The National Archives of the Ministry of Justice of Georgia.  The guests got acquainted with the current exhibition, mediathek and the bookstore, also received information concerning the concept of the exhibition pavilion and the ongoing activities.
Delegation members were interested in the services of The National Archives of Georgia, digitalization project and the electronic catalogues.
Within the framework of the visit, guests from Kyrgyzstan will visit other LEPLs of Ministry of Justice of Georgia and Kvemo Kartli Regional Archive.