„ჟამი შეკრებად ქვათა“ - ონლაინპრემიერა ეროვნული არქივის „ფეისბუქის“ გვერდზე
რეჟისორ გია ჭუბაბრიას დოკუმენტური ფილმის - „ჟამი შეკრებად ქვათა“ - ციფრულად რესტავრირებულ ვერსიას მაყურებელი საქართველოს იუსტიციის სამინისტროს ეროვნული არქივის „ფეისბუქის“ გვერდზე 29 ივლისს, 17:00 საათზე ონლაინპრემიერის ფორმატში იხილავს.
გია ჭუბაბრიას ფილმი „ჟამი შეკრებად ქვათა“ იერუსალიმის ჯვრის ქართველთა მონასტერს შეეხება და მისი ქრონომეტრაჟი 44 წუთია. ფილმის მაღალი ხარისხით სკანირება და ციფრული რესტავრაცია საქართველოს ეროვნულ არქივში განხორციელდა.
ეროვნული არქივი საკუთარი „ფეისბუქის“ გვერდზე მაყურებელს რესტავრირებული საარქივო ფილმების ჩვენებებს 2 კვირაში ერთხელ სთავაზობს.

"Zhami Shekrebad Qvata" - Online Premiere on the Facebook Page of the National Archives
The digitally restored version of director Gia Chubabria's documentary - Time to Gather Stones - will be available for online premiere on the Facebook page of the National Archives of the Ministry of Justice of Georgia on July 29, at 17:00.
Gia Chubabria's film "zhami Shekrebad Qvata" is about the Georgian Monastery of the Cross in Jerusalem and its time is 44 minutes. High quality scanning and digital restoration of the film was carried out at the National Archives of Georgia.
The National Archive offers its viewers the screening of restored archival films once in 2 weeks on its Facebook page.