ეროვნული არქივის ფონდების ელექტრონული კატალოგი
იუსტიციის სამინისტროს ეროვნულ არქივში დაცული ფონდების მოძიება ელექტრონული კატალოგით გახდა შესაძლებელი. ვებპროგრამის პრეზენტაცია ეროვნული არქივის საგამოფენო პავილიონში გაიმართა.
ეროვნული არქივის ვებგვერდზე (http://archives.gov.ge/ge/elektronuli-katalogebi) განთავსებულ მონაცემთა ბაზაში შესულია ინფორმაცია საქართველოს ეროვნული არქივის სტრუქტურული ერთეულების - ცენტრალურ არქივებსა და ტერიტორიულ ორგანოებში - რეგიონულ და ადგილობრივ არქივებში დაცულ ფონდებზე.
ფონდების შესახებ ინფორმაცია ეროვნული არქივის ვებგვერდის საშუალებით აქამდეც იყო ხელმისაწვდომი, თუმცა ერთიან მონაცემთა საძიებო ბაზაში არ იყო თავმოყრილი.
სერვისი მომხმარებელს საშუალებას აძლევს გაეცნოს რომელი სახელმწიფო ორგანოებისა და ადგილობრივი თვითმმართველობის ორგანოების, აგრეთვე დაწესებულებების, ორგანიზაციების, საწარმოებისა თუ კერძო პირების საქმიანობის პროცესში შექმნილი ეროვნული სააარქივო ფონდის რომელი წლების, როგორი ხასიათის (მმართველობითი, პირადი წარმოშობის, ტექნიკური, პირადი შემადგენლობის)  დოკუმენტები ინახება ეროვნულ არქივში.
ელექტრონულ კატალოგში შეტანილი ინფორმაცია მუდმივად ახლდება. ამ დროისათვის მასში 13 ათასზე მეტი საარქივო ფონდია აღრიცხული.
ეროვნულმა არქივმა მუშაობა დაიწყო ფონდების ანაწერების კატალოგის შექმნაზე, რომლის მეშვეობითაც უფრო გამარტივდება ფონდებში დაცულ  მასალაზე ინფორმაციას მოძიება.

Electronic Catalog of the National Archival Fonds
Searching for the fonds preserved in the National Archives of the Ministry of Justice of Georgia is now available through electronic catalog. Presentation of the program was held in the Exhibition Pavilion of the National Archives of Georgia.
The database placed on the website (http://archives.gov.ge/ge/elektronuli-katalogebi) of the National Archives of Georgia contains information on the fonds stored in regional and local archives – structural units of the National Archives of Georgia.
The information about the fonds was available through the National Archives website so far, but the unified database was not integrated into the search engine.
The service allows the user to get acquainted with any kind of documents (management, personal origin, technical, personal composition) of the National Archival fonds created in the process of enterprises or private individuals, preserved in the National Archives of Georgia.
The information uploaded in the electronic catalog is constantly updated. More than 13 thousand archival fonds are registered in it at this time.
The National Archives have started working on the creation of a catalog of fonds, which will make it easier to find information on any kind of materials preserved in the fonds.