საქართველოს პრეზიდენტმა სალომე ზურაბიშვილმა ქეთევან ასათიანი ღირსების ორდენით დააჯილდოვა.
საქართველოს იუსტიციის სამინისტროს ეროვნული არქივის სამეცნიერო განყოფილების უფროსი ქეთევან ასათიანი საქართველოს პრეზიდენტმა სალომე ზურაბიშვილმა ღირსების ორდენით დააჯილდოვა.
ქეთევან ასათიანს ღირსების ორდენი გადაეცა საქართველოს ეროვნული არქივის ფონდების მეცნიერული კვლევისა და საზოგადოებისთვის მათი ხელმისაწვდომობის უზრუნველყოფის, საზღვარგარეთ ქართული კულტურის პოპულარიზაციისა და საქართველოს კულტურული მემკვიდრეობის დაცვის საქმეში შეტანილი განსაკუთრებული წვლილისთვის.
„დღეს ჩვენ აღვნიშნავთ იმ ადამიანების ღვაწლს, რომლებმაც თავიანთი წვლილი შეიტანეს ამ ქართული იდენტობის, ქართული კულტურის შენარჩუნება - განვითარების საქმეში. ძალიან ბედნიერი ვარ, რომ მომეცა საშუალება, აღვნიშნო სწორედ ისეთი ადამიანების ღვაწლი, რომლებიც ჩუმად და შეუმჩნევლად აკეთებენ თავიანთ საქმეს, სწორედ ასე იქმნება ქართული კულტურის დიდი ბირთვი, რომელმაც აქამდე მოგვიყვანა“, - განაცხადა საქართველოს პრეზიდენტმა.

The President of Georgia Salome Zurabishvili awarded Ketevan Asatiani with the Order of Honor.
Ketevan Asatiani, Head of the Scientific Department of the National Archives of the Ministry of Justice of Georgia, was awarded the Order of Honor by the President of Georgia Salome Zurabishvili.
Ketevan Asatiani was awarded the Order of Honor for her outstanding contribution to the scientific research of the National Archives of Georgia and ensuring their accessibility to the public, promotion of Georgian culture abroad and protection of Georgian cultural heritage.
"Today we commemorate the merits of the people who contributed to the preservation and development of this Georgian identity, Georgian culture. I am very happy to be able to mention the merits of such people who do their job silently and unnoticed, this is how the great core of Georgian culture is created, which has brought us so far, "- said the President of Georgia.