თემა: თბილისი - ეროვნული არქივის ფილმები თბილისის კინოფესტივალზე
თბილისის მე-15 საერთაშორისო კინოფესტივალის ფარგლებში, სექციაში „აპოლო: კინოს მეხსიერება“ დღეს, 14:00 საათზე კინოთეატრ „ამირანში“ მაყურებელი ნახავს საქართველოს ეროვნულ არქივში დაცულ დოკუმენტურ ფილმებს.
„ამირანის“ მე-2 დარბაზში წარმოდგენილი იქნება ფილმები თბილისის შესახებ: „თბილისი“, რეჟისორი ირაკლი კანდელაკი (1939), „თბილისი“,   რეჟისორი ლანა ღოღობერიძე (1958), „10 წუთით საბჭოთა კავშირში - თბილისი“, რეჟისორი ირაკლი ასათიანი, (1969) ფილმების საერთო ქრონომეტრაჟია 65 წუთი.
სექცია „აპოლო: კინოს მეხსიერება“ თბილისის კინოფესტივალს წლეულს დაემატა. სექციის მიზანი ქართული და უცხოური კინოს მეხსიერებიდან იმ სურათების გაცოცხლებაა, რომლებიც ჩვენი მაყურებლისთვის ნაკლებად ხელმისაწვდომია.

Subject: Tbilisi – The Films of the National Archives at Tbilisi Film Festival
In the frames of 15th Tbilisi International Film Festival, in the section “Apollo: Film Memory” the spectator can see the documentaries, preserved at the National Archives of Georgia, today at 2.00 p.m. in cinema “Amirani”.
The films – “Tbilisi” (director Irakli Kandelaki, 1939), “Tbilisi” (director Lana Ghoghoberidze, 1958), “Ten Minutes in the Soviet Union - Tbilisi” (director Irakli Asatiani, 1969) about Tbilisi will be presented in the second hall of “Amirani”.
The section “Apollo: Film Memory” was added to Tbilisi Film Festival this year. The aim of the section is the resurrection of the scenes from the Georgian and the foreign film memory that are less accessible for the spectators.